Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan Tadeusz
Nazwisko: Chyliński
Miejsce urodzenia: MŁOCINY
Data urodzenia: 25-08-1926
Imię ojca: Bronisław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od maja 1945 do sierpnia 1945 Szkoła Oficerów Polityczno-Wychowawczych w Łodzi. W Oddziale II Sztabu Generalnego WP był adiutanta gen. Komara (IPN BU 003175/184, rozdział I, k. 7). Według karty przebiegu służby z dniem 25.07.1953 mianowany inspektorem Wydziału VI Departamentu VII MBP. Przed przekazaniem z dniem 1.04.1957 do dyspozycji dyrektora Departamentu I MSW zajmował stanowisko naczelnika Wydziału na etacie niejawnym (IPN BU 003175/184, rozdział III, k. 49). Według wniosku z 25.04.1956 przed objęciem stanowiska zastępcy komendanta Szkoły Departamentu VII MBP zajmował stanowisko kierownika Sekcji Wydziału VIII (IPN BU 003175/184, rozdział III, k. 67). W 1955 w ramach Jednostki Wojskowej 2000 oddelegowany do Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Wietnamie. Podczas służby na stanowisku starszego oficer operacyjnego Departamentu I MSW w latach 1959-1961 jednocześnie był kierownikiem Zespołu Belgijsko-Szwajcarskiego. od czerwca 1961 do stycznia 1962 attache administracyjny Ambasady PRL w Rzymie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZI WP WARSZAWA BRAK DANYCH INSTRUKTOR POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY - 28-10-1945
IPN BU 003175/184, IPN BU 2602/6661 11368/V, - akta osobowe
SOI WARSZAWA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 02-08-1946
O II SG WP WARSZAWA BRAK DANYCH ADIUTANT - 10-04-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ V, SEKCJA IV REFERENT - 01-02-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA III-4 REFERENT - 01-01-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA III-4 STARSZY REFERENT - 22-07-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA III-5 STARSZY REFERENT - 01-04-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ VI, SEKCJA V KIEROWNIK - 15-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ VI, SEKCJA V INSPEKTOR - 25-07-1953
SDepVII MBP WARSZAWA CYKL OPERACYJNY KIEROWNIK - 01-02-1954
SDepVII MBP WARSZAWA ZASTĘPCA KOMENDANTA - 15-05-1954
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 27-02-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1956
SDepI WARSZAWA KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH STARSZY WYKŁADOWCA - 01-04-1957
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-04-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) mjr 01-02-1961 15-11-1962
.