Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janusz Bonifacy
Nazwisko: Tolsdorf
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 14-05-1925
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie od 16.05.1976 do 2.12.1980 oficer operacyjny rezydentury berlińskiej, oficjalnie kierownik Działu Ewidencyjnego Misji Wojskowej PRL w Berlinie Zachodnim.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 15-07-1949
IPN BU 003175/772, IPN BU 2174/6613 V/16653, CAW 1783/90/3785 akta osobowe i karta
SDepVII MBP WARSZAWA SZKOŁA OFICERSKA WYKŁADOWCA POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY - 01-12-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA IV/1 STARSZY REFERENT - 15-07-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ OGÓLNY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ XI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-05-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, SEKRETARIAT OGÓLNY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, SEKRETARIAT OGÓLNY NACZELNIK - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SEKRETARIAT OGÓLNY NACZELNIK - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY NACZELNIK - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA II KIEROWNIK - 08-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA I KIEROWNIK - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA EWIDENCJI KIEROWNIK - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA EWIDENCJI STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE KIEROWNIK - 01-07-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) płk 01-06-1976 15-08-1981
.