Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Edward Szczepan
Nazwisko: Ryba
Miejsce urodzenia: Jaworze Dolne
Data urodzenia: 05-11-1933
Imię ojca: Kajetan
Imię matki: Katarzyna


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Teczka Ewidencji Operacyjnej na Księdza [TEOK] Ks. Edward Ryba został zarejestrowany do TEOK nr 21278 w dn. 28.12.1963, przez SB KMMO w Skarżysku Kamiennej. Był wikariuszem w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skarżysku-Kamiennej. Akta TEOK nie zachowały się, brak informacji o dacie zniszczenia materiałów. Akta TEOK 21278 nie zachowały się. Informacja na podstawie dokumentacji ewidencyjno-kartotecznej.
Akta kontrolno-śledcze/ akta operacyjne Ks. Edward Ryba, redemptorysta i wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skarżysku-Kamiennej prowadził w 1970 remont i przebudowę kaplicy na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej. Władze na podstawie śledztwa prowadzonego przez SB uznały to za samowolę budowlaną. Sprawę skierowano do prokuratury. Prokuratura w Skarżysku w dniu 30.12.1970 warunkowo zawiesiła postępowanie karne z wyznaczeniem okresu próbnego na 2 lata. Materiały złożono w Archiwum Wydziału "C" KWMO w Kielcach do nr 7193/III. IPN Ki 012/86 (7193/III)
.