Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2022 08:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Jankiewicz
Miejsce urodzenia: ŁÓDŹ
Data urodzenia: 13-10-1925
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Irena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.01.1954 do 21.01.1955 kurs specjalny w Moskwie. W latach 1955-1959 delegowany do pracy w rezydenturze londyńskiej. Po powrocie z Londynu do polowy 1962 pracował pod przykryciem na stanowisku dyrektor Departamentu Łączności MSZ. Od 8.04.1970 do 20.06.1970 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Delegowany służbowo: od 30.06.1975 do 3.07.1975 do Czechosłowacji; od 2.06.1977 do 11.06.1977 do ZSRS.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA III REFERENT - 03-08-1949
IPN BU 0604/471 16362/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 15-12-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT P.O. KIEROWNIKA - 01-07-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-10-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 15-01-1953
KdsBP WARSZAWA NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 22-01-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 22-01-1955
MSW WARSZAWA NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII P.O. NACZELNIKA - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII NACZELNIK - 01-11-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-08-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-10-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ II NACZELNIK płk 01-06-1973 14-09-1980
.