Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz Antoni
Nazwisko: Bartłomiejczyk
Miejsce urodzenia: MACZUŁKI
Data urodzenia: 17-01-1925
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Antonina
Znany/a też jako:
Kazimierz Antoni Bartłomiejczyk
urodzony/a 17- 01-1925 MAZIOŁK

Dodatkowe informacje:

W latach 1943-1944 w partyzantce rosyjskiej, 1944-1945 służba w WP. W 1944 Szkoła Specjalna w Kujbyszewie. Według wniosku z 8.10.1948 z dniem 1.10.1948 przeniesiony ze stanowiska starszego referenta Sekcji I Oddziału I Wydziału Ochrony Rządu MBP na stanowisko starszego oficera ochrony Sekcji V Oddziału II Wydziału Ochrony Rządu MBP (IPN BU 003175/288, k. 167). Od 1949 oficer ochrony Jakuba Bermana. Delegowany służbowo do: od 19.07.1950 do 24.07.1950 oraz od 19.04.1951 do 24.04.1951 do NRD; od 19.11.1950 do 11.12.1950 do Rumunii. Od 28.11.1956 do 4.05.1973 służba w Biurze Ochrony Rządu MSW. Z dniem 15.04.0978 otrzymał z MSZ nominację na konsula w Konsulacie Generalnym PRL w Zagrzebiu.
Według materiałów archiwalnych IPN BU 001043/2100 w okresie od 1.06.1978 do 15.10.1979 udostępniał swoje mieszkanie jako LK krypt. "Bartek" Wydziałowi II Biura Paszportów MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, POCZTA SPECJALNA KURIER - 05-05-1945
IPN BU 003175/288, IPN BU 2174/5919, IPN BU 001043/2100 14877/V, 1783/90/167, 15199/I akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, POCZTA SPECJALNA STARSZY KURIER - 13-12-1945
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ OCHRONY RZĄDU, SEKCJA I REFERENT - 10-07-1946
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ OCHRONY RZĄDU, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 16-02-1947
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ OCHRONY RZĄDU, ODDZIAŁ I STARSZY REFERENT - 20-09-1947
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ OCHRONY RZĄDU, ODDZIAŁ II, SEKCJA V STARSZY OFICER OCHRONY - 01-10-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT OCHRONY RZĄDU, WYDZIAŁ II DOWÓDCA OCHRONY - 01-01-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT OCHRONY RZĄDU, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1951
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-04-1955 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, GRUPA REZERWOWA STARSZY INSPEKTOR - 05-05-1973
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-06-1973
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-02-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) płk 01-02-1977 10-04-1978
.