Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2022 09:02

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Smolarczyk
Miejsce urodzenia: STARA WIEŚ
Data urodzenia: 15-11-1929
Imię ojca: Jan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Podczas służby w Oddziale Informacji 11 Korpusu Armijnego obsługiwał 120 Pułk Artylerii Ciężkiej w Tarnowskich Górach. W okresie od 3.01.1975 do 13.03.1975 kurs kierowniczej kadry organów WSW. Od 10.02.1978 do 22.12.1978 kurs z teorii organizacji i zarządzania w Gdyni. Od 17.11.1986 do 16.05.1987 pracował w Kancelarii Wydziału Konsularnego Ambasady PRL w Bonn: „W początkowym okresie pracował przy sprawdzaniu paszportów w kartotece, a następnie przy rozkładaniu akt oraz przygotowywaniu dokumentacji do załatwienia petentów zgłaszających się osobiście do Urzędu” (IPN BU 2174/7012, k. 33).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 07-02-1952
IPN BU 2174/7012 1840/94/2056 akta osobowe
GZI MON KRAKÓW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR V, WYDZIAŁ INFORMACJI 29 DYWIZJI PIECHOTY OFICER INFORMACJI - 15-09-1953
GZI MON WROCŁAW ZARZĄD INFORMACJI ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ INFORMACJI 11 KORPUSU ARMIJNEGO W GLIWICACH OFICER INFORMACJI - 07-04-1954
GZI MON WROCŁAW ZARZĄD INFORMACJI ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER INFORMACJI - 06-1955
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-1957
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-09-1957
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 30-08-1958
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW WROCŁAW STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 23-07-1959
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW ŻAGAŃ P.O. ZASTĘPCY SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 17-03-1961
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 11 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W ŻAGANIU ZASTĘPCA SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 09-11-1961
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW ŻAGAŃ ZASTĘPCA SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 26-07-1962
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW ŻAGAŃ, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA - 25-03-1966
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW ŻAGAŃ ZASTĘPCA SZEFA - 10-06-1967
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 5 DYWIZJI PANCERNEJ W GUBINIE ZASTĘPCA SZEFA - 22-03-1968
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 5 DYWIZJI PANCERNEJ W GUBINIE P.O. SZEFA - 26-06-1969
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW HEL ZASTĘPCA SZEFA - 29-11-1969
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW HEL SZEF - 22-06-1974
ZARZĄD WSW MW GDYNIA BRAK DANYCH SZEF ODDZIAŁU - 28-10-1985
ZARZĄD WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ I SZEF płk 02-07-1986 02-09-1989
.