Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Rogowski
Miejsce urodzenia: UNIECK
Data urodzenia: 03-04-1921
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

Skierowany do służby przez Stronnictwo Ludowe w porozumieniu z PPR w Płocku.
Według karty ewidencyjnej rozkazem z 3.11.1945 po ukończeniu Szkoły Oficerów Polityczno-Wychowawczych MO w Łodzi skierowany do KW MO w Olsztynie stamtąd przydzielony do KP MO w Nidzicy, według karty przebiegu służby rozkazem z 23.10.1945 przyjęty do dyspozycji komendanta wojewódzkiego w Olsztynie, rozkazem z 31.10. 1945 przydzielony do KP MO w Nidzicy. Według karty przebiegu służby rozkazem z 11.07.1946 mianowany zastępcą szefa Wydziału Konsumów KW MO w Olsztynie, według karty ewidencyjnej rozkazem z 12.07.1946 mianowany p.o. zastępcy szefa. Według karty przebiegu służby rozkazem z 3.10.1947 mianowany szefem Wydziału Konsumów KW MO w Olsztynie, według karty ewidencyjnej p.o. szefa.
Podejrzewany o nieujawnienie przynależności do AK i wstąpienie do MO na rozkaz, objęty sprawą agenturalno-operacyjnego opracowania kryptonim "Rydz".



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO PŁOCK BRAK DANYCH MILICJANT - 18-06-1945
IPN Bi 060/994 1412/VI akta osobowe i karta
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA - 23-10-1945
KP MO NIDZICA ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 31-10-1945
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 14-05-1946
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI WYDZIAŁU PERSONALNEGO - 08-07-1946
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ KONSUMÓW P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 12-07-1946
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ KONSUMÓW P.O. SZEFA kpr. 03-10-1947 21-10-1947
.