Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef Zbigniew
Nazwisko: Nosowski
Miejsce urodzenia: Niedziałki
Data urodzenia: 22-02-1925
Imię ojca: Adam
Imię matki: Helena
Znany/a też jako:
Józef Zbyśko Nosowski
urodzony/a 22- 02-1925 Niedziałki
Imiona rodziców: Adam Helena


Dodatkowe informacje:

W okresie od maj 1977 do grudnia 1977 zastępca dowódcy ds. ogólnych jednocześnie szef Wydziału WSW Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej w Doraźnych Siłach Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie w Ismailii.


Kursy i szkolenia:

Od 1.09.1959 do 28.11.1959 kurs doskonalenia oficerów kontrwywiadu w Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 2.10.1973 do 15.12.1973 kurs kierowniczej kadry organów WSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO GDAŃSK KOMPANIA OPERACYJNA MILICJANT 02-11-1945
IPN BU 2174/6375 CAW 1783/90/2567 wojskowe akta osobowe
IPN Gd 210/584 6197/MO akta osobowe i karta
KM MO GDYNIA II KOMISARIAT, WYDZIAŁ ŚLEDCZY WYWIADOWCA brak danych 12-03-1946 30-06-1946
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI 24-06-1959
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW KRAKÓW STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 24-06-1959
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LEGIONOWO STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 18-05-1960
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LEGIONOWO POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 13-06-1960
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LEGIONOWO STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 19-07-1960
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 14-07-1961
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 25-01-1966
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD II, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 09-06-1967
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA ODDZIAŁ WSW 3 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU WE WROCŁAWIU SZEF 24-04-1972
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ I SZEF 30-04-1974
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ II SZEF 20-02-1979
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ KADR SZEF płk 24-05-1980 03-06-1986
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Objęty zastrzeżeniem wyjazdów do krajów kapitalistycznych, Albanii i Jugosławii na okres od 25.06.1986 do 20.06.1988 wniesionym przez Wydział I Biura „C” MSW. Dwie karty EO-4-A/77 z kartoteki odtworzeniowej MSW.
.