Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Zaporski
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 20-02-1930
Imię ojca: Marcin
Imię matki: Leokadia
Dodatkowe informacje:

Delegowany służbowo: od 23.02.1967 do 1.03.1967, od 5.07.1969 do 10.07.1969, od 16.08.1972 do 20.08.1972, od 22.04.1977 do 24.04.1977 oraz od 17.06.1980 do 23.06.1980 do Węgierskiej Republiki Ludowej; od 21.05.1969 do 21.06.1969, od 9.07.1970 do 20.07.1970, od 14.06.1971 do 15.07.1971 oraz od 30.05.1978 do 31.07.1978 do Bułgarskiej Republiki Ludowej; od 7.06.1971 do 17.06.1971 do Rumunii; od 24.10.1972 do 28.10.1972, od 28.06.1973 do 1.07.1973, od 8.12.1973 do 11.12.1973, od 11.02.1977 do 14.02.1977, od 7.12.1978 do 11.12.1978 oraz od 20.09.1980 do 22.09.1980 do NRD; od 10.07.1977 do 13.07.1977 do Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej. W 1986 delegowany do pracy w Konsulacie PRL w Warnie w charakterze konsula.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 10-09-1951
IPN BU 0604/1664 22930/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA FILTRACYJNA MŁODSZY REFERENT - 11-08-1953
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 11-08-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI, SEKCJA III REFERENT - 01-06-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR - 01-08-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 16-07-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-03-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XII NACZELNIK - 01-06-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 16-03-1986 20-03-1990
.