Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Dumanowski
Miejsce urodzenia: Róża, pw. Dębica
Data urodzenia: 24-11-1908
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949 r. W SL od. 1946 r. W 1949 r. sekretarz ZP SL w Dębicy. W l. 1939-1945 przebywał na terenie ZSRR. W l. 1943-1946 działacz ZPP. W l. 1946-1948 sekretarz, a od 1948-1949 prezes ZP ZSCh w Dębicy. W okresie 1949-10.1950 wiceprzewodniczący PRN w Dębicy. Od 20.11.1952-20.11.1956 poseł na Sejm PRL I kadencji. Zmarł 22.08.1994 r. w Warszawie. Źródło: 1. NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 7311, 2. T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polskie według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991; 3. Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta, Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 100-101, 4. S. Giza, Władze naczelne stronnictw ludowych (1861-1965), [w:] Roczniki Dziejów Ruchu Ludowego Nr 7, Wyd. LSW, Warszawa 1965, s. 386-448.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Rada Naczelna Naczelny Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 29-11-1949 12-03-1956 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 7311
Sekretarz POWIATOWY KOMITET WYKONAWCZY Dębica ZSL 15-12-1949 15-06-1950 CKDRL, 7311
Prezes Wojewódzki Komitet Wykonawczy Kielce ZSL 01-11-1950 31-07-1951 CKDRL, 7311
Kierownik Wydział Rolny Naczelny Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 01-08-1951 15-12-1954 CKDRL, 7311
Zastępca Członka Naczelny Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 03-03-1953 12-03-1956 CKDRL, 7311
Członek Naczelny Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 26-05-1954 17-12-1956 CKDRL, 7311
Prezes Wojewódzki Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 16-12-1954 15-06-1956 CKDRL, 7311
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 12-03-1956 30-11-1959 CKDRL, 7311
Instruktor Wydział Prezydialny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 17-06-1956 30-11-1971 CKDRL, 7311
Przewodniczący Główna Komisja Kontroli Stronnictwa Naczelny Komitet Warszawa ZSL 17-06-1956 17-12-1956 CKDRL, 7311
Kierownik Biuro Listów i Zażaleń Naczelny Komitet Warszawa ZSL 1957 1973 CKDRL, 7311
Członek Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 30-11-1959 4-04-1973 CKDRL, 7311