Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Bachórz
Miejsce urodzenia: Lipie
Data urodzenia: 20-09-1934
Imię ojca: Alojzy
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 29.10.1953. Delegat na IX Nadzwyczajny Zjazd PZPR (14-20.07.1981). Członek ZMP od 06.06.1949. Przewodniczący Zarządu Wydziałowego ZMP na Uniwersytecie Łódzkim. Członek ZSP. Cenzor w Wojewódzkim Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Łodzi (od 01.01.1954). Wicedyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego (UG). Prorektor UG (1981-1982). Członek KP PZPR w Kwidzynie. Przewodniczący Komisji Ideologicznej KP PZPR w Kwidzynie. Zastępca Przewodniczącego Komisji Wewnątrzpartyjnej KW PZPR w Gdańsku. Lektor KW PZPR w Gdańsku. Wykładowca Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu. I Sekretarz POP PZPR przy Wydziale Humanistycznym UG. Źródła: AP Gdańsk, KW PZPR w Gdańsku, 2384/9, k. 325, 334; Tamże, 2384/10, k. 239; Tamże, 2384/11, k. 184, 389; Tamże, 2384/766, k. 45; AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/11, k. 22; Tamże, 3300/12, k. 54; Tamże, 3300/13, k. 210; Tamże, 3300/22, b.p.; AIPN Gd, IPN Gd 645/278709 (EAGD 278709), k. 2; Tamże, IPN Gd 682/281, t. 1, s. 3-5, 19, 22, 26.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
II Sekretarz POP przy Liceum Pedagogicznym Stary Targ PZPR 1955 AIPN Gd, IPN Gd 682/281, t. 1, k. 4.
Członek brak Komitet Wojewódzki Gdańsk PZPR 15-04-1962 21-01-1967 AP Gdańsk, KW PZPR w Gdańsku, 2384/9, k. 102; Tamże, 2384/11, k. 125.
Sekretarz Ds. Propagandy I Szkolenia Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 10-03-1971 19-12-1972 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/22, b.p.; KD PZPR Gdańsk-Wrzeszcz, 2686/892, b.p.
Członek Komisja Propagandy Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 16-01-1975 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/17, k. 22.
Członek brak Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 09-11-1977 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/11, k. 12; Tamże, 3300/12, k. 3; Tamże, 3300/13, k. 93.
Sekretarz Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 21-06-1978 26-10-1981 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/12, k. 1, 53; Tamże, 3300/13, k. 93; Tamże, 3300/18, k. 56; Tamże, 3300/27, k. 34.
.