Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz Jan
Nazwisko: Ordon
Miejsce urodzenia: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Data urodzenia: 12-08-1930
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Teofila
Znany/a też jako:
Tadeusz Jan Ordon
urodzony/a 12- 08-1930
Imiona rodziców: Stanisław Elżbieta


Dodatkowe informacje:

Delegowany służbowo: od 16.09.1958 do 28.09.1958 do Belgii; od 3.09.1960 do 10.09.1960, od 30.08.1961 do 15.09.1961 oraz od 1.03.1962 do 17.03.1962 do NRD. Podczas pracy w Grupie V Departamentu III później Departamentu III "A" MSW Tadeusz Ordon przebywał w NRD, ochraniając operacyjnie ekipy polskich pracowników zatrudnionych w zakładach przemysłowych NRD oraz na polskich budowach eksportowych. Pracując w Grupie II Departamentu II MSW, ww. przebywał w Libii na stanowisku oficera ds. paszportowych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 18-09-1950
IPN BU 0604/1839 t. 1-2 23703/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ IV, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT - 26-07-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT - 15-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 01-11-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 15-06-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ V, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-05-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1960
MSW WARSZAWA GABINET MINISTRA, WYDZIAŁ IV SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 15-12-1965
MSW WARSZAWA SŁUŻBA W MO - 01-02-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, GRUPA V INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 15-07-1978
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", GRUPA V INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XVI STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA II ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) płk 21-04-1988 18-07-1990
.