Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Andrzej Władysław
Nazwisko: Sobociński
Miejsce urodzenia: Szreńsk
Data urodzenia: 17-05-1939
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1962. Członek ZMS. Członek ZSP. Przewodniczący Rady Uczelnianej ZSP przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku (1963-1965). Członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (od 14.03.1988). Wicedyrektor ds. dydaktycznych Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Gdańskiego (1974-1990). Przewodniczący Komisji Kadrowej KU PZPR UG. Lektor KW PZPR w Gdańsku. Wykładowca Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu przy KW PZPR w Gdańsku. Źródła: AP Gdańsk, KW PZPR w Gdańsku, 2384/766, k. 97; AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/11, k. 24; Tamże, 3300/22, b.p.; AIPN Gd, IPN Gd 464/9090, s. 4; Tamże, IPN Gd 0046/352, t. 10, k. 109; Tamże, IPN Gd 0065/1, b.p.; AIPN, IPN BU 2912/1, b.p.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek brak Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 19-12-1972 26-01-1981 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/11, k. 12; Tamże, 3300/12, k. 3, 76; Tamże, 3300/17, k. 20; Tamże, 3300/19, k. 6; Tamże, 3300/22, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 19-12-1972 5-12-1974 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/22, b.p.; Tamże, 3300/23, b.p.
Sekretarz Ds. Propagandy Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 05-12-1974 21-06-1978 AP Gdańsk, KW PZPR w Gdańsku, 2384/13513, k. 54; AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/1, k. 20; Tamże, 3300/11, k. 32, 154-155; Tamże, 3300/12, k. 53; Tamże, 3300/17, k. 20; Tamże, 3300/18, k. 56; Tamże, 3300/25, k. 252.
Przewodniczący Komisja Propagandy Komitet Uczelniany Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk PZPR 16-01-1975 AP Gdańsk o. Gdynia, KU PZPR UG, 3300/17, k. 22.
Członek brak Komitet Dzielnicowy Gdańsk-Wrzeszcz PZPR 28-11-1979 AP Gdańsk o. Gdynia, KD PZPR Gdańsk-Wrzeszcz, 2686/19, k. 176-177.
.