Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tadeusz Jerzy
Nazwisko: Gliński
Miejsce urodzenia: GNASZYN GÓRNY
Data urodzenia: 02-01-1930
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Do pracy w organach bezpieczeństwa publicznego skierowany przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego z dniem 1.02.1955. W 1955 ukończył Szkołę Departamentu I KdsBP. Delegowany służbowo: od 10.09.1968 do 24.09.1968 do Jugosławii; od 5.09.1969 do 17.09.1969 oraz od 17.09.1975 do 19.09.1975 do Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej; od 20.05.1971 do 1.06.1971, oraz od 15.05.1985 do 17.05.1985 do Węgierskiej Republiki Ludowej; od 4.10.1976 do 8.10.1976 do Bułgarii. Z dniem 1.12.1987 delegowany w charakterze kierownika Grupy Operacyjnej Departamentu V do ZSRS, oficjalnie zatrudniony w Delegaturze "Energopolu" w Moskwie, gdzie koordynował pracę 13 oficerów prowadzących operacyjną ochronę budownictwa eksportowego. Z dniem 1.01.1990 delegowany do pracy w Grupie "Wisła" w Moskwie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SDepVII MBP WARSZAWA ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1954
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU VII - 15-09-1954
IPN BU 0604/1590 t. 1-2 22671/V akta osobowe
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII, SEKCJA II REFERENT - 10-10-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III, SEKCJA IV REFERENT - 28-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III, SEKCJA IV OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-01-1957
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III, SEKCJA IV KIEROWNIK ZMIANY - 01-12-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ X STARSZY OFICER OPERACYJNY - 15-08-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ X INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII INSPEKTOR - 01-02-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII INSPEKTOR - 01-05-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-03-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 01-12-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-08-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) płk 20-03-1988 30-04-1990
.