Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Malec
Miejsce urodzenia: Jastrząbka Nowa
Data urodzenia: 08-03-1915
Imię ojca: Jan
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Członek SL, następnie ZSL. W latach 1948-1950 pracuje jako nauczyciel na kursach dla dorosłych oraz jako wykładowca Uniwersytetu Ludowego w Wierzchosławicach; od 1949 do 1957 zatrudniony w Związku Samopomocy Chłopskiej w Krakowie początkowo na stanowisku inspektora szkoleniowego, następnie kierownika Wydziału Kulturalno-Oświatowego; od 1957do 1960 na stanowisku dyrektora Liceum Kulturalno-Oświatowego w Krakowie; następnie wicedyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie; w latach 60. radny i przewodniczący Komisji Kultury WRN w Krakowie; od 1961 pracownik aparatu ZSL.
Źródło: Archiwum PSL Kraków, WW ZSL, I/193/15, Różne dane osobowe o działaczach Stronnictwa w układzie alfabetycznym /Ma-Mę/, wniosek o nadanie orderu - odznaczenia, b.p.Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Wydział Oświaty, Propagandy i Szkolenia WK Kraków ZSL 1961 Archiwum PSL Kraków (dalej APSL Kr), WW ZSL, I/193/15, Różne dane osobowe o działaczach Stronnictwa w układzie alfabetycznym /Ma-Mę/, wniosek o nadanie orderu b.p.
Członek PREZYDIUM WK Kraków ZSL 1963 APSL Kr, WW ZSL, I/193/15, Różne dane osobowe o działaczach Stronnictwa w układzie alfabetycznym /Ma-Mę/, wniosek o nadanie orderu b.p.
Wiceprezes WK Kraków ZSL 1966 APSL Kr, WW ZSL, I/193/15, Różne dane osobowe o działaczach Stronnictwa w układzie alfabetycznym /Ma-Mę/, wniosek o nadanie orderu b.p.
.