Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bronisław
Nazwisko: Cyborowski
Miejsce urodzenia: ZŁOTORYJA
Data urodzenia: 27-10-1951
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

Jako pomocnik, a następnie starszy pomocnik szefa wydziału obsługiwał 27 Pułk Czołgów Średnich (garnizon Gubin-Komorów). W okresie od 15.09.1981 do 11.07.1984 Wojskowa Akademia Polityczna w Warszawie. Od 1.07.1984 do 21.07.1987, jako starszy oficer Wydziału WSW 10 Sudeckiej Dywizji Pancernej, obsługiwał 18 Pułk Artylerii Przeciwlotniczej w Jeleniej Górze. Od 4.02.1986 do 22.02.1986 kurs doskonalenia oficerów kontrwywiadu w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Według opinii za 1987 odbył wówczas trzymiesięczną praktykę w aparacie politycznym 4 Dywizji Zmechanizowanej w Krośnie Odrzańskim, a obowiązki starszego instruktora faktycznie objął w sierpniu 1987.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI BATALION SZKOLNY, KOMPANIA SZKOLNA PODOFICERÓW SŁUŻBY ZASADNICZEJ DOWÓDCA PLUTONU - 04-10-1974
IPN BU 2337/22, IPN BU 2602/24957, IPN BU 2386/34821 -, -, 737/04/9 akta osobowe i karta
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-10-1975
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 5 DYWIZJI PANCERNEJ W GUBINIE POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 02-08-1976
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW DO DYSPOZYCJI - 02-08-1976
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 5 DYWIZJI PANCERNEJ W GUBINIE STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU por. 04-07-1977 14-09-1981
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 10 SUDECKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ W OPOLU STARSZY OFICER - 11-07-1984
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW BRAK DANYCH STARSZY INSTRUKTOR ppłk 21-07-1987 31-07-1990
.