Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugeniusz Roman
Nazwisko: Janczarski
Miejsce urodzenia: Ściborzyce
Data urodzenia: 01-06-1933
Imię ojca: Roman
Imię matki: Genowefa
Dodatkowe informacje:

Od 1.08.1972 pracownik Wydziału Rolnego KC PZPR w Warszawie; w latach 1977-1982 wiceprezydent miasta Krakowa; w latach 80. pełnił funkcje członka Komisji Rolnej Komitetu Krakowskiego PZPR, zastępcy dyrektora krakowskiego oddziału Centralnego Ośrodka Oświaty i Postępu w Rolnictwie oraz dyrektora Biura Rady Nauki i Techniki Makroregionu Południowo-Wschodniego w Urzędzie Miasta Krakowa. Źródła: AP Kraków, PZPR KW Kr 313, s. 6; AIPN Kr 37/237186, b.p.; J. Wielgosz, W 40-lecie powstania Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej 1948-1988, s. 83.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Rolny Komitet Wojewódzki Kraków PZPR 15-07-1970 31-07-1972 "Biuletyn Informacyjny" KW PZPR w Krakowie, wrzesień 1970; AP Kraków, PZPR KW Kr 313, s. 6.
Zastępca Członka Komitet Krakowski Kraków PZPR 12-12-1979 "Gazeta Południowa", 13.12.1979.
.