Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2023 10:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Andrzej Czesław
Nazwisko: Michalszczak
Nazwisko rodowe: Michalszczak
Miejsce urodzenia: Przyprostynia
Data urodzenia: 15-09-1961
Imię ojca: Czesław
Imię matki: Gabriela


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Obiektowa [SO] Andrzej Michalszczak był figurantem sprawy, rejestrowany 27.04.1981. Stwierdzono, że w 1981 r. był członkiem Wojewódzkiego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w Zielonej Górze. Mat. o sygn. 181/IV (4279/II) zniszczono według protokołu nr 65/90 z 11.01.1990. Materiały zniszczono. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Andrzej Michalszczak był rozpracowywany w ramach KE, jako powód podano, że „pełni funkcję przewodniczącego Gminnego Komitetu Założycielskiego NSZZ Rolników Indywidualnych »Solidarność« na terenie Zbąszynia”. Przeprowadzono z nim rozmowę dyscyplinującą w ramach akcji „Klon”. Następnie stwierdzono, że utrzymuje on kontakt z byłymi działaczami „Solidarności” oraz, że „bierze udział w różnych wycieczkach i pielgrzymkach organizowanych przez kler lub b. członków NSZZ RI »S« Siedlec”. Zakończono w związku z zalegalizowaniem NSZZ „Solidarność”. IPN Po 024/1194 (1260/II, 5180/II)
.