Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Sysiak
Miejsce urodzenia: GŁOSKÓW
Data urodzenia: 27-01-1922
Imię ojca: Edward
Imię matki: Helena
Znany/a też jako:
Stanisław Sysiak
urodzony/a 27- 02-1922

Dodatkowe informacje:

W okresie 1.09.1948-30.12.1948 kurs specjalny w CW MBP w Legionowie. Będąc słuchaczem CW MBP w Legionowie, od października do grudnia 1951 był oddelegowany do PUBP w Chrzanowie, a następnie do PUBP Wysokie Mazowieckie na akcję "S" (przymusowy skup zboża połączony z represjami wobec mieszkańców wsi). ///
W okresie 11.01.1960-15.01.1960 kurs po linii Wydziału IV Departamentu II MSW w Ośrodku Szkolenia Kadr MSW w Warszawie; 19.04.1960-23.04.1960 kurs po linii Wydziału V Departamentu II MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP GARWOLIN REFERAT IV MŁODSZY REFERENT - 15-08-1947
IPN BU 0967/154 2020/V/KS akta osobowe i karta
PUBP GARWOLIN REFERAT KOLEJOWY TYPU "B" REFERENT - 01-08-1949
PUBP GARWOLIN REFERAT V STARSZY REFERENT - 01-10-1949
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA KIEROWNICTWA SŁUCHACZ - 15-09-1951
WUBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-07-1952
PUBP GARWOLIN KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 20-08-1952
PUBP GARWOLIN BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-05-1953
PUdsBP GARWOLIN BRAK ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-04-1955
PUdsBP RYKI BRAK KIEROWNIK por. 01-02-1956 08-01-1957
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 03-06-1957
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-03-1968
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ III, GRUPA III KIEROWNIK kpt. 16-06-1970 31-07-1971
.