Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Stępień
Miejsce urodzenia: Myszków
Data urodzenia: 22-06-1906
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Balbina
Dodatkowe informacje:

Akta i karta ewidencyjna nie zawierają daty przeniesienia z Posterunku MO w Myszkowie do Posterunku MO w Koziegłowach, natomiast potwierdzają fakt takich przydziałów. W księgach ewidencyjnych MO powiatu zawierciańskiego 1945 (IPN Ka 63/23, b.p.) i 1946 (IPN Ka 63/24, b.p.) w 1945 roku pozostawał na stanie Posterunku MO w Myszkowie, natomiast w 1946 jest ujęty w obsadzie Posterunku MO w Koziegłowach. Umownie jako datę zmiany przydziału przyjęto rok 1946.
Brak informacji o docelowym przydziale w okresie 8.06.1946-31.05.1947.
Co najmniej od listopada 1949 aż do przeniesienia do KP MO Zawiercie pełnił służbę w III Komisariacie MO w Sosnowcu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO ZAWIERCIE POSTERUNEK W MYSZKOWIE MILICJANT - 20-01-1945
IPN Ka 0153/143 5275/VI akta osobowe i karta
KP MO ZAWIERCIE POSTERUNEK W MYSZKOWIE ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 01-06-1945
KP MO ZAWIERCIE DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA Z PRZEZNACZENIEM NA STANOWISKO MILICJANTA - 08-06-1946
KP MO ZAWIERCIE POSTERUNEK W KOZIEGŁOWACH ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 1946
KM MO SOSNOWIEC I KOMISARIAT MILICJANT - 01-06-1947
KP MO ZAWIERCIE KOMISARIAT W ZAWIERCIU MILICJANT - 01-03-1950
KP MO ZAWIERCIE POSTERUNEK W MRZYGŁODZIE MILICJANT - 01-07-1950
KP MO ZAWIERCIE POSTERUNEK W MIERZĘCICACH KOMENDANT - 01-11-1951
KP MO ZAWIERCIE POSTERUNEK W SIEWIERZU KOMENDANT - 01-07-1952
KP MO ZAWIERCIE DRUŻYNA KONWOJOWO-OPERACYJNA MILICJANT sierż. 01-01-1953 31-05-1954
.