Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Bąk
Miejsce urodzenia: GOŚCIERADÓW
Data urodzenia: 15-06-1941
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Weronika
Dodatkowe informacje:

W okresie od 2.02.1970 do 11.10.1970 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. W 1981 ukończył dziesięciomiesięczny kurs specjalistyczny KGB w Moskwie. Podczas służby w Wydziale I Oddziału WSW Lublin początkowo obsługiwał kontrwywiadowczo 6 Centralną Bazę Amunicji w Stawach a następnie od 17.11.1973 7 Pułk Pontonowy w Dęblinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI SZKOŁA PODOFICERSKA SŁUCHACZ - 09-10-1961
IPN BU 2300/1090 AWL 1137/96/13 akta osobowe
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN DOWÓDCA DRUŻYNY - 10-04-1962
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN PODOFICER SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ - 28-09-1963
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA PODOFICERÓW SŁUCHACZ - 24-06-1964
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN PODOFICER SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ st. sierż. 24-12-1964 01-02-1970
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 12-10-1970
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 18-11-1970
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA - 08-09-1971
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 17-11-1973
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KIELCE STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-04-1976
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KIELCE P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 20-12-1976
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 18-05-1978
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW BIAŁYSTOK, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA - 02-03-1979
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW BIAŁYSTOK, WYDZIAŁ V SZEF ppłk 28-11-1988 31-07-1990
.