Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Miciak
Miejsce urodzenia: Brzozów
Data urodzenia: 05-12-1915
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W ZSL od listopada 1949 r. W SL od 1939 r., następnie w latach 1945-1946 członek PSL, od połowy 1947 r., powtórnie w SL. Magister prawa, absolwent Wydziału Prawa i Studium Ekonomicznego Uniwersytetu Jan Kazimierza we Lwowie (1939 r.). Podczas studiów współzałożyciel i członek Zarządu Polskiej Akademickiej Młodzieży Ludowej UJK. Podczas okupacji w Batalionach Chłopskich (1941-1944), pseudonim "Topola", inne okupacyjne pseudonimy to: "Siedlecki", "Gorczyca". W 1944 r. był Delegatem Rządu na powiat Jarosław. Po wojnie pracował w spółdzielczości, w latach 1946-1948 kierownik Okręgu "Społem" a następnie kierownik Delegatury Centralnego Związku Spółdzielczego w Rzeszowie. Od 1949 r. w Centralnym Związku Spółdzielczym, Centralnym Zarządzie Remontu Maszyn Budowlanych (1951-1957), wiceprezes Zarządu Centralnego Związku Spółdzielczego od 1.07.1957 r. do 1.07.1960 r., potem od 2.07.1960 r. do 12.09.1969 r. był wiceprezesem Zarządu Centrali Rolniczych Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". W późniejszym okresie 12.09.1969 r. do 05.1972 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Handlu Wewnętrznego a od 05.1972 r. do 01.1977 r. w Ministerstwie Handlu Wewnętrznego i Usług.
Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego 2101, dalej: CKDRL 2101; Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta. Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 265-266; S. Giza, Władze naczelne stronnictw ludowych (1861-1965)[w:] Roczniki Dziejów Ruchu Ludowego nr 7. Wyd LSW, Warszawa 1965, s. 387-448.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 30-11-1959 15-12-1980 CKDRL 2101.
Wiceprezes Warszawski Stołeczny Komitet Warszawa ZSL 05-1974 15-12-1980 CKDRL 2101.
Przewodniczący Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-11-1982 31-10-1984 CKDRL 2101.