Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Tomasz
Nazwisko: Wawrzyniewicz
Miejsce urodzenia: NOWY DWÓR MAZOWIECKI
Data urodzenia: 01-05-1920
Imię ojca: Jan
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

Według dokumentu z akt osobowych z dniem 1.10.1947 został mianowany kierownikiem Sekcji V PUBP Warszawa (IPN BU 0604/315, k. 15). W 1947 półroczny kurs Szkoły Oficerskiej w CW MBP w Legionowie. Delegowany służbowo: od 3.06.1966 do 13.06.1966 do Włoch; od 31.05.1967 do 5.06.1967 do Francji. W okresie od 23.08.1969 do 15.08.1973 pracownik rezydentury berneńskiej oficjalnie zatrudniony na stanowisku II sekretarza Ambasady PRL w Szwajcarii. Od stycznia 1975 do kwietnia 1979 „pracował w trzech instytucjach przykrycia. Powodem zmian miejsc pracy była troska o konspirację wobec otoczenia powiązań płk Tomasza Wawrzyniewicza z naszym resortem lub uniknięcia powstającego konfliktu z kierownictwem instytucji” (IPN BU 0604/315, k. 63).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP REMBERTÓW BRAK DANYCH REFERENT PERSONALNY - 18-10-1945
IPN BU 0604/315 15437/V akta osobowe
PUBP WŁOCHY BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-05-1946
PUBP WARSZAWA SEKCJA V REFERENT P.O. STARSZEGO REFERENTA - 01-10-1947
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ V, SEKCJA IV REFERENT - 15-02-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ V, SEKCJA II REFERENT - 15-02-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-08-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-04-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ I, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-02-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA III KIEROWNIK - 15-06-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-04-1955
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-06-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-09-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH STARSZY INSPEKTOR płk 01-05-1979 31-05-1979
.