Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bolesław
Nazwisko: Dylak
Miejsce urodzenia: Krynka
Data urodzenia: 02-02-1925
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

W ZSL od listopada 1949 r. przedtem od 10.10.1948 r. w SL. W okresie 28.01-12.1947 r. w Związku Młodzieży Wiejskiej RP "Wici" (ZMP RP). Następnie w Związku Młodzieży Polskiej (ZMP) od 12.1948 r. do 05.1949 r. Od 1.11.1949 r. członek Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). W okresie od 1.10.1958 r. do 06.1961 r. studiował na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Wyższej Szkoły Nauk Społecznych (WSNS) przy KC PZPR, mgr historii (1961 r.). W latach 1964-1969 radny i członek Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej, wiceprzewodniczący WK Społecznego Funduszu Budowy Szkół i Internatów, Wojewódzkiego Społecznego Komitetu ORMO i Wojewódzkiego Zarządu Ligi Obrony Kraju (LOK). Poseł na Sejm PRL VI kadencji. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Oświaty i Wychowania w okresie od 15.01.1976 r. do 31.10.1981 r.

Źródło: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego 2172, dalej CKDRL 2172.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Szkolenie Ideowo-Polityczne POWIATOWY KOMITET WYKONAWCZY Łuków ZSL 11-1949 31-08-1950 CKDRL 2172.
Prezes POWIATOWY KOMITET WYKONAWCZY Łuków ZSL 01-09-1950 31-08-1951 CKDRL 2172.
Członek Miejski Komitet Wykonawczy Łódź ZSL 1951 1952 CKDRL 2172.
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Stronnictwa Wojewódzki Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 1952 1956 CKDRL 2172.
Pracownik Polityczny Wydział Oświaty i Kultury Naczelny Komitet Warszawa ZSL 16-03-1957 1-10-1958 CKDRL 2172.
Prezes Koło w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy Komitecie Centralnym PZPR Warszawa ZSL 1959 1961 CKDRL 2172.
Instrukor Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 06-1961 30-11-1961 CKDRL 2172.
Sekretarz WOJEWÓDZKI KOMITET Warszawa ZSL 15-11-1961 22-03-1968 CKDRL 2172.
Kierownik Wydział Oświaty i Kultury Naczelny Komitet Warszawa ZSL 22-03-1968 1-09-1969 CKDRL 2172.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 1969 15-12-1980 CKDRL 2172.
Kierownik Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-09-1969 15-01-1976 CKDRL 2172.
Członek sekretariat Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 21-01-1976 CKDRL 2172.
Sekretarz Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 21-01-1976 CKDRL 2172.
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 15-12-1980 29-03-1984 CKDRL 2172.