Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Franciszek
Nazwisko: Sobota
Miejsce urodzenia: KSIĘŻE POLE
Data urodzenia: 17-04-1947
Imię ojca: Jan
Imię matki: Ewa
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.05.1972-24.05.1972 kurs "0" dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Od 17.01.1973 do 25.08.1973 Roczna Szkoła Służby Bezpieczeństwa. Od 4.03.1987 do 17.03.1987 specjalistyczny kurs paszportowy ("0") w Świdrze. Dane dotyczące późniejszego okresu służby zostały zanonimizowane przez poprzedniego dysponenta akt.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KMiP MO RACIBÓRZ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 31-12-1971
IPN Ka 382/20 273961 akta osobowe i karta
KMiP MO RACIBÓRZ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-01-1974
KMiP MO RACIBÓRZ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA REFERENT - 01-01-1975
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A", GRUPA OPERACYJNA W RYBNIKU STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A" STARSZY INSPEKTOR - 15-03-1978
WSO MSW LEGIONOWO STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO) SŁUCHACZ - 01-10-1978
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 23-03-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A" STARSZY INSPEKTOR - 23-03-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-12-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V-1, GRUPA OPERACYJNA W RYBNIKU STARSZY INSPEKTOR - 01-02-1982
KM MO RACIBÓRZ GRUPA V STARSZY INSPEKTOR - 01-04-1983
RUSW RACIBÓRZ REFERAT PASZPORTÓW KIEROWNIK por. 16-02-1987 30-03-1990
.