Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Józef
Nazwisko: Papież
Miejsce urodzenia: Wilkowisko
Data urodzenia: 03-03-1908
Imię ojca: Marcin
Imię matki: Magdalena
Dodatkowe informacje:

Członek ZSL od 1949 r.; do ZWM RP "Wici" wstępuje 1932 r., od 1934 w SL; w 1936 r. skierowany zostaje na kurs młodzieżowy Uniwersytetu Ludowego w Gaci (pow. Przeworsk) po ukończeniu którego zostaje prezesem Powiatowego Zarządu ZMW RP "Wici" w Limanowej; bierze czynny udział w strajku chłopskim w 1937 r.; po wybuchu wojny żołnierz BCh - na terenie gminy Jodłownik organizuje struktury konspiracyjne, podporządkowując je następnie Komendzie Powiatowej BCh w Limanowej; w 1945 r. zakłada koła SL i ZMW RP "Wici" oraz "bierze bezpośredni udział w parcelacji majątku obszarniczego" we wsi Słupia (gmina Jodłownik); w latach 1945-1950 sprawuje urząd wójta w tej gminie; w 1950 powołany na stanowisko prezesa Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska"; co najmniej od 1952 r. zajmuje stanowisko przewodniczącego GRN w Wilkowisku.
Źródło: Archiwum PSL Kraków, WW ZSL, I/193/19, Akta osobowe działaczy Stronnictwa w układzie alfabetycznym /Pa-Pę/, Wniosek o przyznanie renty specjalnej, b.p.Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Prezes PK Limanowa ZSL 1956 Archiwum PSL Kraków, WW ZSL, I/193/19, Akta osobowe działaczy Stronnictwa /Pa-Pę/, Wniosek o przyznanie renty specjalnej, b.p.
.