Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 28-02-2024 09:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Roman
Nazwisko: Dyndo
Miejsce urodzenia: Pruska Wielka
Data urodzenia: 31-03-1921
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Stanisława
Znany/a też jako:
Roman Dyndo
urodzony/a 31- 03-1921 Janówka
Imiona rodziców: Stanisław Stanisława


Dodatkowe informacje:
Kursy i szkolenia:

W okresie od 19.09.1966 do 10.12.1966 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP SUWAŁKI SEKCJA VII SEKRETARZ 10-11-1944
IPN Bi 103/1 k. 146 - karta ewidencyjna
IPN BU 0942/293 2052/V/KS akta osobowe i karta
PUBP SUWAŁKI BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT 01-03-1945
PUBP SUWAŁKI REFERAT ŚLEDCZY MŁODSZY OFICER ŚLEDCZY 09-07-1945
PUBP SUWAŁKI REFERAT ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY 01-11-1945
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV, SEKCJA II OFICER ŚLEDCZY 19-02-1946
PUBP BIAŁYSTOK REFERAT ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY 18-06-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY 01-10-1947
CW MBP LEGIONOWO KURS OFICERÓW ŚLEDCZYCH SŁUCHACZ 18-05-1948
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA I STARSZY OFICER ŚLEDCZY 01-12-1948
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA III KIEROWNIK 15-06-1951
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ VII, SEKCJA II KIEROWNIK 01-04-1955
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-03-1956
KMO m. st. WARSZAWA KIEROWNICTWO JEDNOSTEK SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SEKRETARZ OPERACYJNY 01-01-1957
KMO m. st. WARSZAWA SAMODZIELNA SEKCJA ŚLEDCZA KIEROWNIK 01-06-1957
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ ŚLEDCZY NACZELNIK 01-07-1960
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ ŚLEDCZY NACZELNIK ppłk 01-04-1967 30-04-1973
.