Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Jabłoński
Miejsce urodzenia: Rohatyn
Data urodzenia: 06-11-1921
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Michalina
Znany/a też jako:
Mieczysław Jabłoński
urodzony/a 06- 11-1920 Rohatyn
Imiona rodziców: Antoni Michalina


Dodatkowe informacje:

W piśmie Szefa Wydz. Specjalnego KG MO do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Dep. II Wydział I-szy informacja, że posiadał ps. "Granit" (brak bliższych danych).
Rozkazem z 22.01.1945 przyjęty do MO w KW MO Rzeszów i przydzielony do KP MO Brzozów Posterunek w Grabownicy.
Inna, występująca w materiałach data wstąpienia do MO: 21.01.1945.
Decyzją Komendanta Głównego MO z 30.04.1946 został przydzielony do dyspozycji Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie w charakterze Zastępcy ds. Polityczno-Wychowawczych Komendanta Powiatowego MO (IPN Bi 060/2183, k. 98).
W charakterystyce z 01.04.1948 wymieniany jako instruktor do pracy z oficerami KW MO Olsztyn (IPN Bi 060/2183, k. 142).


Kursy i szkolenia:

W 1945 kurs Centralnej Szkoły Oficerów Polityczno-Wychowawczych MO w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO BRZOZÓW POSTERUNEK W GRABOWNICY MILICJANT 22-01-1945
IPN BU 2460/1 k. 228 - karta ewidencyjna
IPN Bi 060/2183 3340/VI akta osobowe i karta
KP MO BRZOZÓW POSTERUNEK W GRABOWNICY ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH 08-11-1945
CS MO ŁÓDŹ SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 10-11-1945
KP MO OLSZTYN ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH 30-04-1946
KP MO OLSZTYN BRAK DANYCH INSTRUKTOR POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY 18-05-1946
KP MO OLSZTYN ZASTĘPCA KOMENDANTA 19-07-1946
WKPS OLSZTYN ZASTĘPCA DOWÓDCY KURSU 22-11-1946
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ POLITYCZNO-WYCHOWAWCZY INSTRUKTOR chor. 05-07-1947 31-01-1949
.