Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 19-02-2021 08:47

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zbigniew
Nazwisko: Rudnicki
Miejsce urodzenia: Stanisławów
Data urodzenia: 01-12-1928
Imię ojca: Karol
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Członek SD od 21.07.1952 r., dr nauk prawnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (1966 r.). W latach 1950-1956 w Zarządzie Miejskim ZMP w Poznaniu. Pracował m.in. w Poznańskim Przeds. Budowlanym (1948-49), Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu (1949-1956). W okresie od 1956 do 1961 r., w Miejskim i Wojewódzkim Komitecie SD w Poznaniu, brak dokładnych danych. W okresie od 1961 do 1973 r. był zastępcą Przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Poznaniu. Poseł na Sejm PRL w latach 1976-1985 oraz w 1989 r.
Źródło: Archiwum Akt Nowych KC PZPR Centralna Kartoteka 12784 s. 1, 2, 7; T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 418.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 11-02-1973 19-05-1980 KC PZPR CK 12784, s. 1; T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 301.
Członek PREZYDIUM CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 11-02-1973 17-03-1981 T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 302.
Minister Ministerstwo Łączności Warszawa Brak 03-04-1980 12-06-1981 KC PZPR CK 12784, s. 16, 17; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 194.
Wiceprzewodniczący CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 19-05-1980 17-03-1981 T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 300.
Prezes Zarządu Centralny Związek Rzemiosła Warszawa Brak 03-1982 13-12-1989 T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 325.
Członek PREZYDIUM CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 22-04-1985 17-04-1989 T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 303.