Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Krzysztof
Nazwisko: Fiedorowicz
Miejsce urodzenia: SUWAŁKI
Data urodzenia: 01-03-1964
Imię ojca: Tadeusz
Imię matki: Teresa


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOS] Krzysztof Fiedorowicz, uczeń Technikum Leśnego w Białowieży zarejestrowany został 19.10.1982 pod nr Bk 29157 przez Wydział III KWMO w Białymstoku w ramach SOS krypt. "Leśny" (nr rej. Bk 28090) w związku z przynależnością do "nielegalnej" organizacji młodzieżowej w Białowieży "Ruch Młodych – Orzeł Biały". Sprawdzenie zakończono w związku ze skierowaniem sprawy na drogę sądową. Materiały o sygn. 2604/II zniszczono w 1990. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Akta sądowe Dn. 23.01.1982 Prokuratura Rejonowa w Hajnówce wszczęła śledztwo w sprawie publicznego lżenia naczelnych organów PRL poprzez wywieszanie ulotek o wrogiej treści w miejscach publicznych. Krzysztof Fiedorowicz przechodzi w sprawie jako uczeń Technikum Leśnego w Białowieży złowrogo nastawiony do ustroju PRL i po wprowadzeniu stanu wojennego wypowiadający się, że będzie walczyć o obalenie tego ustroju razem z „Solidarnością” poprzez m.in. wywieszanie ulotek o wrogiej treści. IPN Bi 162/1 (II.K 519/82)
Materiały operacyjne W teczce dot. sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej w PRL w marcu 1982 zachowała się "Informacja dot. aktualnej sytuacji w kraju wg meldunków nadesłanych w dn. 17.03.1982", a w niej informacja, iż uczeń Technikum Leśnego w Białowieży, Krzysztof Fiedorowicz, działał w zorganizowanej grupie, która wykonywała na drukarce dziecięcej ulotki o wrogiej treści i je rozpowszechniała. IPN BU 0296/261/5
.