Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2024 08:55

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Pawlik
Miejsce urodzenia: Szumska
Data urodzenia: 07-02-1945
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Katarzyna


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Akta internowanego Internowany w OO Rzeszów-Załęże z uwagi na fakt, iż "nawołuje do niepokojów społecznych" i zagraża w związku z tym "bezpieczeństwu państwa i porządkowi publicznemu". IPN-Rz-52/424
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Kontrolowany operacyjnie w ramach KE z powodu wygłaszania "(...) wśród załogi zakładu pracy antyradzieckich przemówień, wyszydzanie i szkalowanie ustroju socjalistycznego PRL". Kontrolę zakończono z powodu "zaprzestania wrogiej działalności". Materiałów o sygn. 935/II brak. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Sprawa Operacyjnego Rozpracowania [SOR] Rozpracowywany (od 04.04.1989) w ramach SOR krypt. "Ekipa". Powodem była "wroga działalność w środowiskach" (Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki "Siarkopol" w Tarnobrzegu). Rozpracowanie zakończono z powodu zaniechania "wrogiej" działalności. Materiałów o sygn. 1626/II brak. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
.