Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan Antoni
Nazwisko: Waga
Miejsce urodzenia: Kraków
Data urodzenia: 26-08-1950
Imię ojca: Jan
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

Od 20.10.1970 r. w PZPR. Od 16.01.1975 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej w Katowicach, następnie od 01.08.1975 r. przewodniczącego. Po połączeniu organizacji młodzieżowych został wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej. Od 01.08.1986 r. był prezesem Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”,a od 20.12.1988 r. wiceprezesem Zarządu Centralnego Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Funkcję kierownika Wydziału Socjalno-Zawodowego w KW PZPR w Katowicach zakończył pełnić prawdopodobnie 12.11.1981 r. Funkcję kierownika Wydziału Rolnego i Gospodarki Żywnościowej KW PZPR w Katowicach mógł zacząć sprawować 13.11.1981 r.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny KW Katowice PZPR 01-12-1978 31-08-1980 AP Kat, KW PZPR Kat, teczka osobowa, sygn. 3690+ karta osobowa
Kierownik Wydział Socjalno-Zawodowy KW Katowice PZPR 01-09-1980 30-10-1981 AP Kat, KW PZPR Kat, teczka osobowa, sygn. 3690+ karta osobowa
Kierownik Wydział Rolny i Gospodarki Żywnościowej KW Katowice PZPR 01-11-1981 30-07-1986 AP Kat, KW PZPR Kat, teczka osobowa, sygn. 3690+ karta osobowa