Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-08-2022 07:47

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Bogdan Stanisław
Nazwisko: Łysak
Miejsce urodzenia: Kielce
Data urodzenia: 12-04-1936
Imię ojca: Dominik
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Członek SD od 1961; ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną we Wrocławiu; w Kielcach (w latach 60. i 70.) pracował na stanowiskach: kierownika działu Wojewódzkiej Komisji Planowania Gospodarczego, zastępcy kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Prezydium WRN oraz dyrektora Wojewódzkiego Zrzeszenia Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej; od 1973 r. zastępca przewodniczącego WRN w Kielcach, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego TPPR; poseł na Sejm PRL VII i VIII kadencji.
Źródło: A. Rajewski, W. W. Spychalski, Nasi Przedstawiciele. Noty biograficzne posłów SD w Sejmie PRL w kadencjach V, VI, VII, Warszawa, Wydawnictwo Epoka 1980, s. 64; Jan Gierczak, Stronnictwo Demokratyczne w województwie kieleckim w latach 1945-1975, Warszawa, Wydawnictwo Epoka, 1980.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Kielce SD 19-06-1966 16-05-1971 J. Gierczak, SD w województwie kieleckim (1945-1975), s. 101.
Wiceprzewodniczący WOJEWÓDZKI KOMITET Kielce SD 16-05-1971 19-10-1973 J. Gierczak, SD w województwie kieleckim (1945-1975), s. 101.
Sekretarz WOJEWÓDZKI KOMITET Kielce SD 19-10-1973 J. Gierczak, SD w województwie kieleckim (1945-1975), s. 101-102.
Przewodniczący WOJEWÓDZKI KOMITET Kielce SD 1978 A. Rajewski, W.W. Spychalski, Noty biograficzne posłów SD w Sejmie PRL w kadencjach V, VI, VII, s. 64.
Członek PREZYDIUM CK Warszawa SD 09-05-1980 17-03-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 303.
Sekretarz CK Warszawa SD 19-05-1980 17-03-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 301.
Członek PREZYDIUM CK Warszawa CK 19-05-1980 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 297.
Wiceminister Ministerstwo Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska Warszawa 07-1982 07-1983 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 179.
Minister Ministerstwo Administracji i Gospodarki Przestrzennej Warszawa 07-1983 11-1985 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 180.
Wiceminister Ministerstwo Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej Warszawa 11-1985 01-1987 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 181.
Wiceprezes Najwyższa Izba Kontroli Warszawa 06-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 174.
.