Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Andrzej
Nazwisko: Tomczak
Nazwisko rodowe: Licht
Miejsce urodzenia: SKIERBIESZÓW
Data urodzenia: 15-03-1902
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Maria
Znany/a też jako:
Roman Karbowniczek

Nusyn Licht
urodzony/a 15- 03-1902 SKIERBIESZÓW
Imiona rodziców: Dawid Cypa


Dodatkowe informacje:

Od 1943 do maja 1944 członek FTPF ps. "Daniel", od maja 1944 do sierpnia 1944 członek Milicji Patriotycznej w Marsylii ps. "Feliks". Według pisma z 14.03.1952, pracował jako zastępca szefa Sekcji Technicznej II Oddziału Sztabu Generalnego WP. Do pracy w MBP skierowany przez KC PPR. Według karty statystycznej funkcjonariusza do organów bezpieczeństwa wstąpił 1.07.1947. Według niedatowanej charakterystyki starszy referent Sekcji III Wydziału Służby Śledczej KG MO.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
O II SG WP WARSZAWA BRAK DANYCH KIEROWNIK SEKCJI kpt. 18-10-1946 20-02-1947
IPN Bi 060/2814, IPN BU 2174/278 4568/VI, 1180/66/106 akta osobowe i karta
KG MO WARSZAWA WYDZIAŁ SŁUŻBY ŚLEDCZEJ, SEKCJA OSZUSTW, FAŁSZERSTW I SPEKULACJI STARSZY REFERENT - 01-06-1947
KG MO WARSZAWA DO DYSPOZYCJI WYDZIAŁU PERSONALNEGO - 01-07-1948
KW MO GDAŃSK INSTRUKTOR APARATU ORMO - 15-07-1948
KW MO GDAŃSK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. ORMO - 15-12-1948
KW MO GDAŃSK INSPEKTOR APARATU ORMO - 01-07-1950
KW MO OLSZTYN ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. ORMO kpt. 15-08-1950 10-01-1952
.