Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Giedrewicz
Miejsce urodzenia: DORGUŃ
Data urodzenia: 03-12-1939
Imię ojca: Zygmunt
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od 2.12.1964 do 19.12.1964 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Od 5.09.1966 do 21.07.1967 Roczna Szkoła Oficerska Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. Od 11.02.1974 do 5.03.1974 krótkoterminowy kurs pionu paszportów. Od 1.09.1976 do 30.06.1977 przeszkolenie w Wyższej Szkole KGB w Moskwie, odwołany służbowo w dniu 19.01.1977 i skierowany do jednostki macierzystej na to samo stanowisko. Od 25.09.1978 do 19.10.1978 kurs podstawowy z zakresu pracy szyfrowo-kodowej Biura "A" MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO ŚRODA ŚLĄSKA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-11-1964
IPN Wr 057/831 876/V akta osobowe i karta
KP MO LUBIN REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-05-1965
KP MO LUBIN REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA OFICER - 22-07-1967
KP MO LUBIN REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-02-1969
KMiP MO LEGNICA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-03-1972
KMiP MO LEGNICA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1974
KW MO LEGNICA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO LEGNICA WYDZIAŁ III KIEROWNIK SEKCJI II, III, IV - 01-06-1975
KW MO LEGNICA WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-01-1976
KW MO ŁOMŻA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 16-04-1978
KW MO ŁOMŻA WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1978
KW MO ŁOMŻA SAMODZIELNA SEKCJA "A" KIEROWNIK - 24-09-1978
KW MO ŁOMŻA WYDZIAŁ III "A" NACZELNIK - 01-01-1980
KW MO LEGNICA WYDZIAŁ III "A" KIEROWNIK SEKCJI - 01-11-1981
KW MO LEGNICA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-11-1981
KM MO LEGNICA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-03-1983
WUSW LEGNICA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 05-04-1984
WUSW LEGNICA WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 17-04-1984
WUSW LEGNICA WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR mjr 01-01-1989 10-03-1989
.