Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Julian
Nazwisko: Oknowski
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 19-12-1906
Imię ojca: Szymon
Imię matki: Maria
Znany/a też jako:
Julian Oknowski
urodzony/a 19- 12-1906 WARSZAWA
Imiona rodziców: Owsiej Maria


Joel Oknowski
urodzony/a 19- 12-1906 WARSZAWA
Imiona rodziców: Szyja Maria


Dodatkowe informacje:

Służył w Armii Czerwonej w okresie od 17.08.1941 do 6.02.1946 jako lekarz. Według wyciągu z przebiegu służby od 1.09.1949 do 15.10.1949 pełnił służbę na stanowisku zastępcy dyrektora ds. leczniczych Centralnego Szpitala MBP (IPN BU 2174/1405, k. 54). Z dniem 31.12.1954 przekazany do MSW. Od 1.01.1955 do 29.08.1966 Centralny Szpital MSW, Zarząd Służby Zdrowia MSW a następnie ponownie Centralny Szpital Kliniczny MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA SZEFOSTWO SŁUŻBY ZDROWIA, WYDZIAŁ SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNY INSPEKTOR SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNY - 21-05-1946
IPN BU 0218/3112 17889/V akta osobowe
IPN BU 2174/1405 1464/70/114 wojskowe akta osobowe
IPN Ld 615/1 k. 1472 - karta ewidencyjna
IPN BU 1082/3358 - karta uposażenia
Sz WUBP ŁÓDŹ ZASTĘPCA DYREKTORA - 19-06-1946
KG MO WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 01-10-1946
KG MO WARSZAWA WYDZIAŁ SANITARNY LEKARZ AMBULATORIUM - 01-10-1946
KG MO WARSZAWA WYDZIAŁ SANITARNY KIEROWNIK AMBOLATORIUM - 01-06-1947
KG MO WARSZAWA BRAK DANYCH KIEROWNIK AMBULATORIUM I IZBY CHORYCH - 20-05-1949
CSz MBP WARSZAWA ODDZIAŁ CHIRURGII URAZOWEJ STARSZY ORDYNATOR - 15-07-1949
CP MBP WARSZAWA DYREKTOR - 19-10-1949
CSz MBP WARSZAWA ZASTĘPCA DYREKTORA DS. LECZNICZYCH ppłk 01-08-1951 31-12-1954
.