Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Lucjan Jan
Nazwisko: Dąbroś
Miejsce urodzenia: Pruszków
Data urodzenia: 03-01-1949
Imię ojca: Jan
Imię matki: Teodozja
Dodatkowe informacje:

W okresie od 7.02.1977 do 14.09.1980 zabezpieczał kontrwywiadowczo 55 Pułk Zmechanizowany w Braniewie. Od 15.09.1980 do 9.07.1983 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Od stycznia 1988 pełnił obowiązki szefa Wydziału III Oddziału WSW Modlin.


Kursy i szkolenia:

W 1977 dwumiesięczny kurs w Oddziale II Zarządu Sztabu Generalnego WP. Od 9.09.1985 do 7.03.1986 kurs w Wyższej Szkole KGB w ZSRS.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA 14-09-1971
IPN BU 2602/24091 - akta osobowe
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ 14-10-1971
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 16 KASZUBSKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ W ELBLĄGU POMOCNIK SZEFA 07-10-1972
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 16 KASZUBSKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ W ELBLĄGU STARSZY POMOCNIK SZEFA brak danych 13-07-1974 15-09-1980
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW MODLIN, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER 09-07-1983
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW MODLIN, WYDZIAŁ III P.O. ZASTĘPCY SZEFA 21-12-1983
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW MODLIN, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA ppłk 17-06-1985 31-07-1990
.