Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zbigniew Roman
Nazwisko: Dydek
Miejsce urodzenia: BRZOZÓW
Data urodzenia: 09-08-1923
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W SD od 1948 r.
Zastępca Przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Rzeszowie w latach 1961-1969.
Wicedyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie - brak bliższych danych.
Poseł na Sejm PRL w V kadencji (1969-1972).
Delegat na X Kongres SD (10-12.02.1973 r.)
W latach 80-tych XX w. był organizatorem Obywatelskiego Komitetu Ocalenia Narodowego na terenie Rzeszowa, a następnie pełnił funkcję wiceprezesa Rady Miejskiej Patriotycznego Ruch Odrodzenia Narodowego w tym mieście.

Źródło: AP Rzeszów, WK SD w Rzeszowie, tamże, 17, k. 4; tamże, 471, k. 123; tamże, 577, k. 28; Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, pod red. J. Winsch, J. Winsch, Warszawa 1981, s. 95, 96; "Nowiny", 23 VIII 1984 r., s. 3; X Kongres Stronnictwa Demokratycznego 10-12 lutego 1973 r., Warszawa 1973, s. 397.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek brak WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 11-06-1966 AP Rzeszów, Wojewódzki Komitet (WK) SD w Rzeszowie, 17, k. 10; Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, pod red. J. Winsch, J. Winsch, Warszawa 1981, s. 127, 128.
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 11-06-1966 Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, pod red. J. Winsch, J. Winsch, Warszawa 1981, s. 127, 128.
Przewodniczący WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 11-06-1966 23-03-1971 Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, pod red. J. Winsch, J. Winsch, Warszawa 1981, s. 127, 128.
Sekretarz WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 23-03-1971 7-06-1973 Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, pod red. J. Winsch, J. Winsch, Warszawa 1981, s. 127, 128.
Członek Centralna Komisja Rewizyjna CENTRALNY KOMITET Warszawa SD 11-02-1972 X Kongres Stronnictwa Demokratycznego 10-12 lutego 1973 r., Warszawa 1973, s. 402-404.
.