Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian
Nazwisko: Dębski
Miejsce urodzenia: Sieradz
Data urodzenia: 06-09-1908
Imię ojca: Walenty
Imię matki: Aniela
Znany/a też jako:
Marian Dębski
urodzony/a 10- 09-1908 SIERADZ
Imiona rodziców: Walenty


Dodatkowe informacje:

Do WUBP został skierowany przez Wojewódzki Komitet PPR w Łodzi. Według karty ewidencyjnej IPN Ld 615/1 k. 135 służbę rozpoczął 1.03.1945. W 1947 kurs szefów PUBP w CW MBP w Legionowie. W okresie od 14.12.1954 do 30.09.1955 służba w więziennictwie. Na karcie ewidencyjnej IP Ki 104/1 k. 173 została wpisana dyspozycja z dniem 20.09.1950, brak potwierdzenia w aktach. Według karty zwolnienia zwolniony 31.11.1955. Od 28.11.1956 do 31.07.1960 dyżurny operacyjny Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ PERSONALNY REFERENT - 27-02-1945
IPN BU 0194/1973, IPN Ld 615/1 k. 135, IPN Ki 104/1 k. 173, IPN BU 2174/1987 11952/V, -, -, CAW 1500/71/51 akta osobowe i karta
PUBP WIELUŃ KIEROWNIK - 20-10-1945
WUBP ŁÓDŹ DO DYSPOZYCJI SZEFA - 20-05-1946
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 31-05-1946
PUBP SKIERNIEWICE SZEF - 17-02-1947
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ PERSONALNY NACZELNIK - 10-01-1948
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI BIURA PERSONALENGO - 21-10-1948
WUBP KIELCE WYDZIAŁ PERSONALNY NACZELNIK - 10-03-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT WIĘZIENNICTWA, WYDZIAŁ PERSONALNY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 20-01-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT WIĘZIENNICTWA, WYDZIAŁ PERSONALNY NACZELNIK mjr 01-04-1951 14-12-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT KADR I SZKOLENIA, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-01-1956 28-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1960
MSW WARSZAWA BIURO REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1961
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 15-10-1965 15-04-1966
.