Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Waldemar Wincenty
Nazwisko: Wawrzyniak
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 18-07-1927
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Bolesława
Dodatkowe informacje:

Z dniem 7.09.1945 skierowany do pracy w WUBP Warszawa przez Warszawski Komitet PPR.
W okresie od maja 1964 do września 1969 oficer operacyjny rezydentury waszyngtońskiej, oficjalnie zatrudniony na stanowisku początkowo II sekretarza, a następnie I sekretarza Ambasady PRL w Waszyngtonie. Od 20.10.1972 do 30.09.1977 kierownik rezydentury wiedeńskiej, oficjalnie zatrudniony na stanowisku radcy Ambasady PRL w Wiedniu. Od 15.08.1981 do 30.09.1983 rezydent rezydentury w Sztokholmie, oficjalnie radca Ambasady PRL w Sztokholmie.
Delegowany służbowo: od 9.04.1978 do 14.04.1978 do Berlina; od 9.07.1978 do 29.07.1978 oraz od 4.07.1979 do 14.07.1979 do Jugosławii; od 18.02.1979 do 25.02.1979 do Niemieckiej Republiki Demokratycznej; od 23.03.1980 do 30.03.1980 do Berlina i Lipska; od 20.08.1980 do 24.08.1980 do Zagrzebia.


Kursy i szkolenia:

W dniu 14.12.1945 ukończył II trzytygodniowy kurs przy WUBP Warszawa. W dniach 13.02.1971 oraz 22.05.1980 egzamin z języka niemieckiego przed Komisją Egzaminacyjną Języków Obcych MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ I, SEKCJA VI MŁODSZY REFERENT - 10-09-1945
IPN BU 003175/796, IPN BU 2174/6646 17753/V, CAW 1783/90/3920 akta osobowe i karta
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ I, SEKCJA VI REFERENT - 01-10-1945
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 01-01-1946
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT I P.O. KIEROWNIKA - 21-06-1946
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ IV, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-02-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 20-03-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-01-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-11-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-06-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, SAMODZIELNA SEKCJA "A" KIEROWNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, SAMODZIELNA SEKCJA "A" STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY (KIEROWNIK ZESPOŁU) - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX INSPEKTOR - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-11-1970
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 01-06-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-10-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIV NACZELNIK - 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) płk 01-01-1981 29-02-1984
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Zarejestrowany w 1987 przez Wydział XII Biura "C" MSW jako osoba posiadająca upoważnienie do tajemnicy państwowej pod numerem OMT-9338/0325/87. Karta Mkr-2 z kartoteki odtworzeniowej MSW.
.