Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2024 08:55

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edward
Nazwisko: Żuk
Miejsce urodzenia: Lubańki
Data urodzenia: 24-09-1933
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od 16.08.1968 do 5.08.1972 samodzielny oficer operacyjny w Bagdadzie, oficjalnie mianowany przez instytucję przykrycia III sekretarzem Ambasady PRL w Bagdadzie. Od 1.08.1975 do 31.12.1979 oficer operacyjny rezydentury waszyngtońskiej, oficjalnie II sekretarz Ambasady PRL w Waszyngtonie.
Delegowany służbowo: w lutym 1973 oraz od 27.07.1973 do 28.07.1973 i od 21.05.1989 do 24.05.1989 do Berlina; w 1974 do New Delhi w Indiach i Dżakarty w Indonezji; od 29.04.1975 do 3.05.1975 do Kolonii; od 14.03.1985 do 20.03.1985 oraz od 19.02.1990 do 23.02.1990 do NRD; od 2.09.1987 do 4.09.1987 oraz od 27.11.1989 do 29.11.1989 do Bratysławy; od 5.08.1988 do 10.08.1988 do NRD i Berlina Zachodniego.


Kursy i szkolenia:

Od 15.11.1965 do 15.12.1966 roczny kurs wywiadowczy Departamentu I MSW. W dniach 7.02.1974 oraz 25.02.1981 egzamin z języka angielskiego przed Komisją Egzaminacyjną MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KdsBP WARSZAWA DOM KLUBOWY BILETER 10-02-1955
IPN BU 4134/5438 25885 akta osobowe
IPN BU 2974/666 - teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003175/856 21928/V akta osobowe
KdsBP WARSZAWA DOM KULTURY KASJER 01-05-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I 25-08-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI, SEKCJA II REFERENT 01-09-1955
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI REFERENT FINANSOWY 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI, SEKCJA I REFERENT 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XI REFERENT 01-01-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX REFERENT 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX OFICER DS. FINANSOWYCH 05-03-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY, SEKCJA FINANSOWA OFICER DS. FINANSOWYCH 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) 01-07-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY, SEKCJA FINANSOWA OFICER DS. FINANSOWYCH 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY 01-10-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-06-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-08-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY INSPEKTOR 01-12-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-03-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-05-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ OGÓLNY ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 15-06-1984 20-03-1990
.