Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bogdan Jan
Nazwisko: Żuławnik
Miejsce urodzenia: Rembertów
Data urodzenia: 10-05-1932
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Stanisława
Znany/a też jako:
Bohdan Żuławnik
urodzony/a 10- 05-1932
Imiona rodziców: Stanisław Stanisława


Dodatkowe informacje:

W dniu 30.06.1954 zwolniony w związku z wyjazdem na studia do ZSRS, które ukończył w 1959 (IPN BU 00375/857 k. 212). Według wniosku z dnia 05.06.1971 od 1.08.1970 inspektor Wydziału VII Departamentu I MSW (IPN BU 003175/857 k. 232). Brak potwierdzenia mianowania na to stanowisko w karcie przebiegu służby. Z dniem 1.08.1977 został oddelegowany do pracy w Wydziale X Departamentu I MSW (IPN BU 003175/857 k. 261).
W latach 1964-1969 oddelegowany na placówkę w Paryżu. Od 1.03.1974 do 30.06.1977 pracownik rezydentury w Brukseli, oficjalnie attache ds. naukowo-technicznych Biura Radcy Handlowego w Belgii. Od 8.08.1983 do 28.10.1987 rezydent rezydentury paryskiej, oficjalnie I sekretarz Ambasady PRL w Paryżu.
Delegowany służbowo: w lutym 1963 do Lipska; od 16.09.1979 do 20.09.1979, od 21.10.1979 do 26.10.1979 oraz od 30.06.1980 do 3.07.1980 do Budapesztu; od 22.03.1982 do 25.03.1892 do Moskwy.


Kursy i szkolenia:

Od listopada 1961 do grudnia 1962 roczny kurs wywiadowczy Departamentu I MSW.  W dniu 7.12.1979 zdał egzamin z języka francuskiego przed Komisją Egzaminacyjną MSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 10-09-1951
IPN BU 003175/857 21097/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR 11-08-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA V MŁODSZY REFERENT chor. 11-08-1953 30-06-1954
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) 01-11-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XVII STARSZY INSPEKTOR 01-12-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XVII ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-02-1978
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XVII NACZELNIK 15-05-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 01-12-1982 10-02-1990
.