Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zbigniew Juliusz
Nazwisko: Madej
Miejsce urodzenia: Ruski Bród
Data urodzenia: 13-03-1932
Imię ojca: Józef
Imię matki: Władysława
Dodatkowe informacje:

Ukończył Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Warszawskiego (brak bliższych danych), profesor nauk ekonomicznych (1990). W latach 1955-1958 pracownik Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego (PKPG), następnie w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. W okresie 1964 do 1971 dyrektor departamentu ekonomicznego w Komitecie Nauki i Techniki, od 1984 r. pracownik naukowy Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.
Źródło: T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 391.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Ekonomiczny Komitet Centralny Warszawa PZPR 21-01-1972 3-04-1973 W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000, s. 113.
P.O. Kierownika Wydział Ekonomiczny Komitet Centralny Warszawa PZPR 18-04-1972 3-04-1973 W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000 , s.112.
Kierownik Wydział Ekonomiczny Komitet Centralny Warszawa PZPR 03-04-1973 20-05-1975 W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000, s.112.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Finansów Warszawa 05-1975 09-1980 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 184.
Zastępca Przewodniczącego Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 10-1980 06-1981 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 177.
Przewodniczący Komisja Planowania przy Radzie Ministrów Warszawa 12-06-1981 9-10-1982 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s.177.
Wiceprezes Rada Ministrów Warszawa 12-06-1981 22-11-1983 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 176.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Zabezpiecznie osoby Karta E-14 (kartoteka Biura "C"): Zab.[ezpieczenie] przez Wydz. VI Dep. III, nr pisma AZ-089/65.