Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard Adam
Nazwisko: Ożyński
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 09-04-1923
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Halina
Dodatkowe informacje:

W  okresie od 12.04.1945 do 31.12.1948 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa. Według charakterystyki służbowej z 16.01.1951 pełnił funkcję oficera żywnościowo-mundurowego na praktyce w 42 Batalionie WOP w Cieszynie 4 Brygady WOP w Gliwicach (IPN Ka 467/260, k. 35). Według wniosku o nadanie stopnia z 26.06.1951 pełnił funkcję oficera finansowego w 46 Batalionie WOP w Paczkowie 4 Brygady WOP w Gliwicach (IPN Ka 467/260, k. 36). Według wniosku o nadanie odznaczenia z 13.09.1951 pełnił funkcję oficera żywnościowo-mundurowego w 46 Batalionie WOP w Paczkowie 4 Brygady WOP w Gliwicach (IPN Ka 467/260, k. 37).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GŁÓWNY INSPEKTORAT OP SZCZECIN 8 BRYGADA OCHRONY POGRANICZA, MORSKA GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA NR 17 W ŚWINOUJŚCIU KONTROLER - 01-01-1949
IPN BU 2282/544 1589/4692 karta ewidencyjna
IPN BU 1715/1798 1298/1347 wojskowe akta osobowe
IPN Ka 467/260 6799/91/101 akta osobowe
DOWÓDZTWO WOP SZCZECIN 8 BRYGADA WOJSK OCHRONY POGRANICZA, SAMODZIELNY BATALION KUTRÓW GRANICZNYCH PORT SZCZECIN KONTROLER - 08-07-1950
DOWÓDZTWO WOP GLIWICE 21 BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W CIESZYNIE KONTROLER - 14-11-1950
DOWÓDZTWO WOP GLIWICE 4 BRYGADA WOP, 46 BATALION WOP W PACZKOWIE, KWATERMISTRZOSTWO, KIEROWNICTWO OFICER MUNDUROWY - 03-02-1952
DOWÓDZTWO WOP GLIWICE 4 BRYGADA WOP, 46 BATALION WOP W PACZKOWIE, KWATERMISTRZOSTWO P.O. KWATERMISTRZA 15-01-1953
DOWÓDZTWO WOP GLIWICE DO DYSPOZYCJI DOWÓDCY 4 BRYGADY WOP por. 25-12-1953 30-04-1954
.