Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Czeredys
Miejsce urodzenia: SZADŁOWICE
Data urodzenia: 06-09-1924
Imię ojca: Jan
Imię matki: Petronela
Dodatkowe informacje:

W okresie 12.12.1945-21.12.1947 służba w Plutonie Łączności 5 Pułku KBW w Krakowie.
W okresie 07.11-22.12.1961 kurs dla pracowników Inspektoratów Terenowych Departamentu I MSW. W okresie 05.04-23.06.1967 kurs doskonalenia kadr kierowniczych SB MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
UBP dla m. st. WARSZAWA PLACÓWKA WARSZAWA-PÓŁNOC, REFERAT III MŁODSZY REFERENT - 01-02-1948
IPN BU 0967/277 2693/V/KS akta osobowe i karta
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, REFERAT ENDECJI MŁODSZY REFERENT - 01-07-1948
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, REFERAT SANACJI MŁODSZY REFERENT - 01-09-1949
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 01-06-1950
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-11-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III "A", SEKCJA II REFERENT - 01-04-1952
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA IV KIEROWNIK SEKCJI - 01-05-1952
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1952
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-07-1954
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ "B" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1955
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA kpt. 15-11-1955 31-01-1957
KMO m. st. WARSZAWA KIEROWNICTWO JEDNOSTEK SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SEKRETARZ OPERACYJNY - 15-02-1959
KMO m. st. WARSZAWA SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA INSPEKTOR - 01-05-1959
KMO m. st. WARSZAWA SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1963
KMO m. st. WARSZAWA INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1963
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 28-02-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR - 01-03-1973
KS MO WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 30-09-1976
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1976
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ V-2 NACZELNIK - 16-03-1982
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ V NACZELNIK - 16-02-1983
SUSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 01-11-1989 05-02-1990
.