Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Pieterwas
Miejsce urodzenia: WOJSŁAWICE
Data urodzenia: 15-01-1923
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Żołnierz GL/AL I Brygadzie AL Ziemi Krakowskiej im. B. Głowackiego na terenie Pińczowa (pseud. „Siekiera”) w oddziale kapitana Franciszka Kucybały pseud. „Saturn” (1943- 08.1944). ///
W okresie 14.12.1954-31.12.1980 służba w MO: 01.10.1953-01.04.1963 zastępca komendanta KWMO w Poznaniu; 01.04.1963-01.06.1975 komendant KWMO w Koszalinie; 01.06.1975-31.12.1980 komendant w KWMO w Słupsku (służbę zakończył w stopniu pułkownika). ///
W okresie 17.02.1947-10.01.1948 Szkoła Oficerska w CWMO w Słupsku.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW KOMPANIA OPERACYJNA DYŻURNY MILICJANT - 15-02-1945
IPN BU 710/274 6409/VI akta osobowe i karta
KM MO KRAKÓW KOMISARIAT V DOWÓDCA PLUTONU - 1946
KW MO KRAKÓW BRAK DANYCH STARSZY REFERENT NADZORU ADMINISTRACYJNEGO - 10-01-1948
KP MO DĄBROWA TARNOWSKA KIEROWNICTWO KOMENDANT - 01-08-1948
KP MO NOWY TARG KIEROWNICTWO KOMENDANT - 15-01-1950
KM MO KRAKÓW KIEROWNICTWO KOMENDANT - 01-05-1950
KM MO POZNAŃ KIEROWNICTWO KOMENDANT - 01-01-1952
KW MO POZNAŃ KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA mjr 01-10-1953 14-12-1954