Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janina
Nazwisko: Rzymek
Nazwisko rodowe: Robojdek
Miejsce urodzenia: Poznań
Data urodzenia: 08-04-1922
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Jan
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

02. - 31.01.1957 oraz 01.09.1962 - 04.03.1963 służba w MO. Według karty ewidencyjnej 01.08.1950 została mianowana na stanowisko telefonistki Telefonii Kablowo Nośnej Stacji TKN Wydziału Łączności WUBP Poznań. Według karty ewidencyjnej na stanowisko telegrafistki Samodzielnej Sekcji "A" KW MO Poznań została mianowana 01.02.1959. Według karty ewidencyjnej na stanowisko telegrafistki Samodzielnej Sekcji "A" KW MO Poznań.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ II, SEKCJA IV TELEFONISTKA - 01-05-1949
IPN Po 084/3405 t. 1-3 6820/V akta osobowe i karta
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ ŁĄCZNOŚCI, SEKCJA STACJI TKN I ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ TELEFONISTKA - 01-08-1950
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ ŁĄCZNOŚCI, CENTRALA WEWNĘTRZNA TELEFONISTKA - 15-11-1952
WUBP POZNAŃ PUNKT "K" MŁODSZY OPERATOR - 15-07-1953
WUBP POZNAŃ PUNKT "K" OPERATOR plut. 01-01-1954 31-12-1954
KW MO POZNAŃ SAMODZIELNA SEKCJA "A" TELEGRAFISTKA plut. 01-02-1957 31-08-1962
KW MO POZNAŃ DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 05-03-1963
KW MO POZNAŃ SAMODZIELNA SEKCJA "A" TELEGRAFISTKA - 15-03-1963
KW MO POZNAŃ DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1969
GPK POZNAŃ PLACÓWKA W PORCIE LOTNICZYM POZNAŃ-ŁAWICA MŁODSZY KONTROLER - 01-07-1969
WOP POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI DOWÓDCY - 12-02-1972
GPK POZNAŃ PLACÓWKA W PORCIE LOTNICZYM POZNAŃ-ŁAWICA PODOFICER OPERACYJNY, MŁODSZY KONTROLER RUCHU GRANICZNEGO sierż. sztab. 02-08-1972 15-05-1975
.