Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Witold
Nazwisko: Dołęgowski
Miejsce urodzenia: Zaciszyn
Data urodzenia: 30-10-1948
Imię ojca: Jan
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 25.02.1967 (inna data: 10.11.1967). W Związku Młodzieży Wiejskiej od 1963r. (1966-1968 instruktor w Zarządzie Powiatowym ZMW w Wysokiem Mazowieckiem, 1970-1971 przewodniczący Okręgowej Rady Kultury oraz sekretarz Komisji Kultury w ZW ZMW w Warszawie, 1971-1972 sekretarz Komisji Organizacyjnej w ZW ZMW w Białymstoku, 05.1972-12.1972 wiceprzewodniczący ZW ZMW Białystok, od 01.12.1972 przewodniczący ZW ZMW a od 14.05.1975 Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Białymstoku).
Od 1971r. w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Od 05.1973 radny Wojewódzkiej Rady Narodowej w Białymstoku, od 11.1975 członek Prezydium Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu. W latach 1975-1977 przewodniczący Rady Wojewódzkiej Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej w Białymstoku
W 1967 ukończył 1-miesięczny Kurs dla aktywu partyjnego przy KC PZPR. W 1972 ukończył 1-miesięczny kurs w Wyższej Komsomolskiej Szkole w Moskwie. 22.06.1979 ukończył jednosemestralne Studium Podyplomowe WSNS w Warszawie w zakresie nauk politycznych.
Odwołany ze stanowiska zastępcy kierownika Wydziału Organizacyjnego w związku z przejściem do pracy w Urzedzie Wojewódzkim w Białymstoku na stanowisku zastępcy dyrektora Wydziału Spraw Społeczno-Administracyjnych.
Od 08.1986 dyrektor Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w Białymstoku.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 06-04-1973 6-03-1975 APB, KW PZPR, sygn. 3433, Akta osobowe
Członek Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 06-03-1975 18-02-1978 APB, KW PZPR, sygn. 3433, Akta os., 21,K
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 12-11-1975 18-02-1978 APB, KW PZPR, sygn. 3433, Akta os., 21,K
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 20-05-1977 28-02-1981 APB, KW PZPR, sygn. 3433, Akta osobowe
.