Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Władysław
Nazwisko: Ryba
Miejsce urodzenia: Kamionka Wielka
Data urodzenia: 23-04-1929
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Agnieszka


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia [SOS] Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia "Zdrój" założona na W. Rybę, który w geście solidarności przesłał pieniądze na rzecz "Komitetu Obrony Robotników". Sprawę zakończono po przeprowadzeniu rozmowy ostrzegawczej. Akta o sygn. 236/II zniszczono w 1990, wpis na podst. zapisów kartotecznych.
Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia[SOS]/ Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Sprawa Operacyjnego Sprawdzenia krypt. "Zbieg" założona na W. Rybę działacza "Solidarności" w Krynicy i Nowym Sączu, który ukrywał się od momentu wprowadzenia stanu wojennego do 13.01.1983 r. W poszukiwaniu ukrywającego się W. Ryby KWMO w Nowym Sączu zaangażowało znaczną ilość sił i środków oraz zaktywizowało liczną agenturę z poszczególnych Wydziałów KWMO w Nowym Sączu. Od 24.10.1983 r. W. Ryba rozpracowywany w ramach KE "Zbieg". IPN Kr 033/697 (2020/II)
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Kontrola operacyjna Władysława Ryby w ramach KE "Działacz". Sprawa założona na materiałach agenturalnych wskazujących na "antysocjalistyczną" działalność W. Ryby. Akta o sygn. 2584/II zostały zniszczone - wpis na podst. zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
.