Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Adam
Nazwisko: Nowotnik
Miejsce urodzenia: Wólka Maziarska
Data urodzenia: 20-08-1933
Imię ojca: Tomasz
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 08.09.1961 r. W latach 1962 - 1964 był członkiem plenum KZ oraz wykładowcą szkolenia w POP przy Zarządzie Portu Gdańsk. Naczelnik Wydziału w Zjednoczeniu Portów Morskich w Gdyni (01.10.1966 - 01.09.1967). Zastępca Dyrektora ds. Eksploatacyjnych w Zarządzie Portu Gdańsk (01.09.1967 - 01.08.1969). Przewodniczący MRN w Gdańsku. Od 13.04.1977 r. do 1982 r. pracował na stanowisku Radcy Handlowego ds. gospodarki morskiej w Biurze Radcy Handlowego w Ambasady PRL w Moskwie. W latach 1982-1985 dyrektor naczelny Morskiego Portu Handlowego w Gdańsku.
Źródło: APG/O Gdynia sygn. 2683/3900; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 404.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Komisja Morska Komitet Wojewódzki Gdańsk PZPR 1960 1966 APG/O Gdynia, sygn. 2683/3900
Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna przy Zjednoczeniu Portów Morskich Gdynia PZPR 01-10-1966 1-09-1967 APG/O Gdynia sygn. 2683/3900.
Kierownik Wydział Morski i Komunikacji Komitet Wojewódzki Gdańsk PZPR 01-08-1969 03-1973 APG/O Gdynia sygn. 2683/3900
Sekretarz Ds. Ekonomicznych Egzekutywa Komitet Wojewódzki Gdańsk PZPR 03-1973 APG/O Gdynia sygn. 2683/3900
Minister - Kierownik Urząd Gospodarki Morskiej Warszawa Brak 12-11-1985 24-10-1987 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 217.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Transportu, Żeglugi i Łączności Warszawa 11-1987 12-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, W-wa 1991, s. 210.